FILTRY

Wędki

Wędka niezbędnik każdego wędkarza

O ile pierwotnie wędki były wykonywane z drewna lub z bambusa, o tyle współcześnie są bardzo unowocześnione. Wytwarza się je z kompozytów włókien węglowych, a niekiedy z włókna szklanego. Nie ulega wątpliwości, że wyprodukowane z wysokogatunkowych materiałów wędki są najlepszej jakości i dlatego – nawet dla osób rozpoczynających przygodę z wędkarstwem – ten właśnie wybór będzie najbardziej trafny i da najwiekszą radość z połowów.

Wędki oraz ich rodzaje

Podział kijów zależy głównie od ich przeznaczenia, ponieważ mogą być używane do łowienia ryb w różnych akwenach, takich jak jeziora, rzeki, stawy, zalewy czy morza. Jest rzeczą naturalną, że najczęściej wybieranymi i najbardziej znanymi rodzajami wędek są z jednej strony wędki karpiowe, wędki spinningowe, wędki morskie, z drugiej natomiast baty, wędki gruntowe czy wędki feeder. Poniżej znajdziecie opis najpopularniejszych i najbardziej przydatnych typów kijów.

Wędki – krótka charakterystyka

Wszystkie rodzaje wędek, chociaż ich zasady działania są zbliżone, różnią się istotnymi detalami. Wędki spinningowe są przeznaczone do łowienia ryb drapieżnych z lądu bądź z łódki. Wyróżniają się bardzo dużą wytrzymałością oraz elastycznością. Wędki spinningowe przeważnie wykonane są z włókna węglowego, a ich długość zazwyczaj nie przekracza trzech metrów. Materiał z jakich są stworzone zapewnia im stosunkowo niską wagę, przy zachowaniu odpowiednich parametrów pracy. Wędki karpiowe mogą występować w trzech długościach. Krótsze z nich są przeznaczone głównie do łowienia z łodzi, dłuższe natomiast są wykorzystywane do wykonywania bardzo odległych rzutów. Wędki karpiowe średnie są najbardziej uniwersalne. Wędki morskie mogą być używane do połowu z łodzi, kutra, a nawet z nadmorskiej plaży i chociaż charakteryzują się wysoką jakością oraz wytrzymałością, należą do najbardziej wytrzymałych i najgrubszych kijów. Wędki morskie świetnie sprawdzą się przy połowie np. dorszy. Wędki gruntowe mogą być teleskopowe lub składane. Niezależnie od rodzaju wyróżniają je przeważnie dużą wytrzymałość. Wędki gruntowe jak sama nazwa wskazuje są przeznaczone do łowienia metodami gruntowymi. Wędki feeder są wykorzystywane do łowienia ryb na rzekach, jeziorach, stawach bądź kanałach. Składają się przeważnie z trzech części, a element szczytowy posiada dodatkowo wymienne końcówki. Wędki feeder są stosowane w metodzie drgającej szczytówki, ponieważ to dzięki niej pojawia się znak, który jest sygnałem brania. Wędki są niezwykle różnorodne, a o ich walorach z jednej strony decydują wykorzystywane do ich produkcji materiały, z drugiej natomiast unikatowe właściwości i parametry takie jak długość i praca. Czytaj więcej
236.92  246.79   
Sumowe, Producent: Black Cat, Passion Pro DX, Składana, 2,40m, -600g
Wszechstronna wędka do łowienia sumów na spławik oraz z gruntu za niewielką cenę. Seria Passion Pro łączy w sobie wysokiej jakości uzbrojenie z niezwykle wytrzymałym blankiem.
Wysyłka w 1 dzień roboczy.
+

511.30  532.60   
Feedery, Producent: Browning, Black Magic, Składana, 3,90m, -150g
Doskonały zestaw do feedera z optymalnie dobranym stosunkiem ceny do jakości. W szczególności atrakcyjne są cienkie, niewiele ważące przelotki SIC. Wędki te mają także wąskie blanki z wsuwanymi złączami, co zwiększa czułość wędki. Wędziska mają uchwyt kołowrotka Fuji. Nigdy nie było lepszych...
Wysyłka w 1 dzień roboczy.
+

170.88  178.00   
Baty, Tyczki, Producent: Browning, Argon, 6,00m, brak danych
Wysyłka w 1 dzień roboczy.
+

227.85  237.34   
Baty, Tyczki, Producent: Browning, Argon, 7,50m, brak danych
Wysyłka w 1 dzień roboczy.
+

284.81  296.68   
Baty, Tyczki, Producent: Browning, Argon, 9,00m, brak danych
Wysyłka w 1 dzień roboczy.
+

190.75  198.70   
Baty, Tyczki, Producent: Browning, Pit Bull, 6,00m, brak danych
Gotowa do łowienia” i bardzo mocna tyczka. Wystarczy zamontować zestaw i można łowić! Tyczka Pit Bull II jest uzbrojona w najnowszy pełny w środku amortyzator, który pozwala na łowienie żyłkami o wytrzymałości od 4 do 10 lb i zatrzymanie nawet tak dużych ryb, jak karpie. Dzięki niej łowienie...
Wysyłka w 1 dzień roboczy.
+

210.35  219.11   
Feedery, Producent: Mikado, Golden Bay, Składana, 3,90m, -140g
Bardzo mocny i sztywny feeder wykonany z włókna węglowego. Charakteryzuje się szczytową akcją i praktycznie zerowym ugięciem. Przeznaczony do najcięższych połowów z koszyczkiem zanętowym.
Wysyłka w 1 dzień roboczy.
+

76.30  79.48   
Feedery, Producent: Mikado, Golden Lion, Składana, 3,00m, -100g
Niezwykle mocny, sprężysty i elastyczny feeder wykonany z kompozytów. Pozwala na dalekie rzuty i spokojny hol nawet dużej ryby.
Wysyłka w 1 dzień roboczy.
+

71.89  74.89   
Feedery, Producent: Mikado, Golden Lion, Składana, 3,00m, -100g
Wysyłka w 1 dzień roboczy.
+

80.82  84.19   
Feedery, Producent: Mikado, Golden Lion, Składana, 3,60m, -100g
Mocny i sprężysty feeder wykonany z kompozytów. Lekki, o średnim ugięciu. Polecany do połowu na wodach stojących oraz płynących o mniejszym uciągu i średniej głębokości.
Wysyłka w 1 dzień roboczy.
+

127.61  196.32   
Allround, Producent: Konger, Impact, Teleskop, 3,60m, -30g
Dzięki swojej budowie kije te nie sprawiają kłopotów podczas transportu i mogą być przewożone ze zmontowanymi zestawami, ich akcja i sprężystość sprawiają, że nie ustępują kroku kijom o budowie nasadowej. Impact Travel znajdą zastosowanie w niemal każdej metodzie połowu.
Wysyłka w 1 dzień roboczy.
+

134.73  207.28   
Allround, Producent: Konger, Impact, Teleskop, 3,60m, -40g
Dzięki swojej budowie kije te nie sprawiają kłopotówpodczas transportu i mogą być przewożone ze zmontowanymi zestawami, ichakcja i sprężystość sprawiają, że nie ustępują kroku kijom o budowie nasadowej. Impact Travel znajdą zastosowanie w niemal każdej metodzie połowu.
Wysyłka w 1 dzień roboczy.
+
1 2 3 4 5 6 7 8
2 - 16